Н.-Сіверська районна рада
АнонсиКП "Центр державно-приватного партнерства" Чернігівської обласної ради

Економіка

Назад

Економічна характеристика району

На території Новгород-Сіверського району проживає близько 13,5 тисяч жителів. У складі району – 24 сільські територіальні громади, їх спільні інтереси представляє районна рада. Органи виконавчої влади в районі представлені районною державною адміністрацією, а також територіальними органами міністерств, відомств, інших центральних органів виконавчої влади. На державній службі зайнято 215 чоловік.

Спільні зусилля трудових колективів підприємств, установ, організацій району, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зосереджені на заходах, що спрямовані на стабілізацію роботи господарського комплексу району, забезпечення його життєдіяльності, підвищення технічного рівня виробництва, посилення соціальної орієнтації економіки району та виконання завдань річних Програм економічного і соціального розвитку та бюджету району.

Промисловий комплекс зорієнтований переважно на внутрішній ринок. Його формують 2 підприємства, а саме: ПрАТ «М’ясо-молочний комплекс «Сіверський» та СГВК "Блистівський" с. Блистова.

Середньорічні обсяги промислового виробництва складають близько 1 млн. грн. Провідною галуззю в економіці району є харчова промисловість, у загальному обсязі випуску промислової продукції становить 66%.

Сільське господарство.

У районі 14 сільськогосподарських підприємств та 5 фермерських господарств. Основний напрямок галузі - виробництво рослинницької та тваринницької продукції. В середньому за рік виробляється валової продукції на 110 млн. грн. у цінах 2010 року.

Інвестиційна діяльність.

Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти сільгосппідприємств.

З позитивною динамікою розвивався внутрішній ринок, розвиток якого знаходиться постійно у полі зору райдержадміністрації та місцевих органів самоврядування.

Торгова мережа району налічує понад 170 об’єктів торгівлі. Середньорічні обсяги обороту роздрібної торгівлі з урахуванням діяльності фізичних осіб складають 58 млн. грн. 46 приватних підприємців забезпечують населення району різноманітними послугами. Ринок автотранспортних послуг у районі забезпечує ПАТ «Н-Сіверське АТП-17443". 5 міжміських маршрутів обслуговують приватні підприємці. У районі цілодобово працює служба таксі.

Автобусним сполученням у районі охоплено 65 населених пунктів (77,4% від наявних (83 сіл) та 85,5%, де проживає населення (76 сіл).

Назад

20 Грудня 2019 10:00
20 Грудня 2019 09:45
18 Грудня 2019 10:00
26 Квітня 2018 15:24